TURİZM

Serhat Çeçen

Serhat Çeçen 1975 yılı Ankara doğumlu olup, yüksek öğrenimini Ankara Hacettepe Üniversitesi ve A.B.D.’de İşletme dalında tamamladı. Lisans eğitiminde özellikle Uluslararası Finansman konusunda uzmanlaştı.

Serhat Çeçen, Türkiye’nin önde gelen gruplarından IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding bünyesindeki enerji, inşaat, turizm ve altyapı yatırımları sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerde farklı pozisyon ve fonksiyonlarda görev alarak iş hayatına ilişkin bilgi ve birikim kazandı. IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding bünyesinde aldığı görevler içinde Serhat Çeçen, özellikle turizm, ulaştırma altyapı ve enerji yatırımları sektörlerindeki yatırım ve ortaklıklarının gerçekleştirilmesine önemli katkılar sağlamış olup, halen söz konusu sektörlerin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir

Bunun yanı sıra IC Yatırım Holding’in sosyal faaliyetlerinin yürütülmesinde aktif rol üstlenmektedir. Bu çerçevede Sn. İbrahim Çeçen ve ailesinin büyük önem verdiği eğitim, kültür faaliyetleri ve 3000’nin üzerinde üniversite öğrencisine burs sağlanması gibi önemli çalışmaları bünyesinde toplamış olan IC Vakfı ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi projesi ile ilgili çalışmalarda görev almaktadır.

2004 -2013 yılları arası Fenerbahçe Spor Kulübü As Başkanlığı görevini yürütmüştür.