ENERJİ

HAKKIMIZDA

IC İÇTAŞ Enerji

IC İÇTAŞ Enerji Yatırım Holding, 1998 yılında Türkiye enerji sektöründeki öncü şirketlerden biri olarak başlayan yolculuğunu, bugün itibarıyla sektördeki lider şirketlerden biri olarak sürdürmektedir. 

IC İÇTAŞ Enerji Yatırım;

 

  •   Tamamen yerli ve yenilenebilir kaynaklara dayalı toplam 1.450 MW kurulu gücü …
  •   Tamamı açık işletme 240 milyon ton linyit rezervi …
  •   6,4 milyar kWh yıllık elektrik dağıtımı …
  •  10 milyar kWh yıllık perakende satışı ve…
  •   Yaklaşık 5.000 çalışanı ile …

IC İÇTAŞ Enerji Yatırım bundan sonra da gücünü insan kaynağından, ve teknolojiden alarak ilerlemeyi sürdürecek, sektördeki lider şirketlerden biri olma konumunu güçlendirecektir. Bu yolda ilerlerken, kalite odaklı bir yaklaşım benimsemek, çevresel ve sosyal sorumluluk bilincini tüm faaliyetlerinin merkezine koymak, temel ilkeler olmaya devam edecektir.  

IC Misyonumuz 

Türkiye'nin hem endüstriyel gelişimini desteklemek hem de hissedar değerlerimiz için çalışarak Türkiye'nin enerji ihtiyacına hizmet etmek üzere enerji dağıtmaktadir. Lider enerji şirketlerinden biri olmak için, en yüksek standartlarda yasal,etik,sosyal,çevre, sağlık ve güvenlik konularına uymakta ve çalışırken eğlenmenin önemini kabul etmekteyiz.

IC Vizyonumuz 

Türkiye'de stratejik olarak en iyi  konumlandırılmış  enerji şirketlerinden biri olarak, hissedar getirilerini en yükseğe çıkarmak ve riski azaltmak için çeşitlendirilmiş enerji portföyü ile şirketimize büyütmek, Hazar kıyılarından Balkanlar'a ve Karadeniz Havzası'ndan Doğu Akdeniz'e kadar olan Türkiye merkezli bölgede rakipsiz bir enerji şirketi olmaktır.

IC Değerleri 

IC Değerleri şirketimizin iş kararları, eylemlerimiz ve davranışlarımız için basit bir çerçeve oluşturmaktadır.

Değerlerimiz İC iş kültürünün temelini sağlamaktadır. Eylemlerimizi, davranışlarımızı açıklamakta ve şirket olarak devamlılığımızı sağlamaktadır.